zabiegi na cialo kosmetyka

zabiegi na cialo kosmetyka

Niestety, średnio tylko dwadzieścia procent zakażonych psów powróci pozytywny test na roztocza gdy skóra zgarniające jest wykonywana. Negatywny skóry więc skrobanie nie wyklucza świerzbu skórnego. Często diagnozuje psiego świerzbu dokonywana jest na historii zdrowia psa i ich reakcji na lek na infekcję na roztocza świerzbu – zasadniczo pies jest diagnozowana po leczone.

Jak jest Świerzb leczyć?

Świerzbu skórnego może być traktowana na wiele sposobów. W przeszłości najbardziej skuteczną metodą leczenia było kąpieli psa szamponem nadtlenek benzoilu, a następnie zastosować fosforoorganicznych kąpieli. Alternatywnie, inne płyny do kąpieli, które okazały się działać, są amitrazu i wapno spadki siarki. Zainfekowane psy powinny być zanurzone dwa tygodnie przez okres 4-6 tygodni. Wysoce skuteczne, te spadki nie są przyjemne ani dla psa lub właściciela. Aby były skuteczne, dip musi stykać się z roztoczy i wiele roztocza żyjące na twarzy i innych obszarach wrażliwych – wielką starannością Należy zachować ostrożność podczas stosowania kąpieli. Spadki mogą być toksyczne dla ludzi i nie mogą być stosowane w bardzo małych i bardzo starych psów. Istnieje coraz więcej dowodów sugerujących, że świerzbowca roztocza rozwinęła się oporność na niektóre dipami.

Na szczęście dzisiaj nie musimy już polegać na spadki w leczeniu świerzbu skórnego. Jest aktualne rozwiązanie, które stosuje się raz w miesiącu, selamektyny, który działa również w celu zapobiegania i zwalczania pcheł Filaria oprócz zapewnienia ochrony przed świerzbu skórnego. Istnieje wiele produktów, które zapewniają taką ochronę, niektóre zawierają dodatkowe kontrole w tym kleszczy – należy zwrócić produkt, który działa najlepiej dla swojego zwierzaka. Istnieje wiele odmian, które można kupić w sklepach zoologicznych i weterynarzy.

– autor artykułu