zabiegi na cialo z aparatura

zabiegi na cialo z aparatura

Niewydolność nerek u psów – Jak leczyć i zapobiec

Gdy zdrowe nerki wykonać kilka kluczowych funkcji i usuwanie produktów przemiany materii z organizmu w postaci moczu. niewydolność nerek, zwana również niewydolność nerek jest niezdolność nerki funkcjonują prawidłowo.

Niewydolność nerek jest opisany jako „przewlekły” lub „ostry”. przewlekłą niewydolność nerek oznacza, że ??nie może już wykonywać swoje funkcje istotne wydalania odpadów, regulacji składu chemicznego płynów ustrojowych oraz wytwarzania hormonów. funkcja nerek zmniejsza się powoli, co oznacza, że ??fizyczne objawy niewydolności mogą pojawiać się stopniowo.

Ostra charakteryzuje się nagłym lub nagłego pogorszenia funkcji nerek, które prowadzi do zmian w chemii ciała, włącznie ze zmianami w sald płynów i składników mineralnych. Zmiany te wpływają negatywnie na prawie wszystkie systemy w organizmie. Objawy fizyczne są bardziej dramatyczna, ponieważ czynność nerek spada szybko.

Jakie są przyczyny tego niepowodzenia u psów?

Istnieje wiele przyczyn, które mogą obejmować:

* Wiek

* wirusowych, grzybiczych i bakteryjnych

* Pasożyty

* Nowotwór

* Amyloidoza (przyczyna nienormalnymi złóż pewnego rodzaju białka w nerkach)

* zapalenia

* Uraz

* Toxic reakcja na trucizny lub leki

* wrodzone i dziedziczne zaburzenia

Jakiego typu PET jest najbardziej podatne na takie choroby?

Starsze psy i koty są bardziej narażone na chorobę nerek niż młodszych zwierząt. Koty i małe psy wykazują wczesne objawy przewlekłej niewydolności w latach 10 do 14 lat, podczas gdy duże psy mogą wystąpić znacznie wcześniej.

Koty mają tej choroby częściej niż psy. Niektóre rasy psów (takich jak irish soft coated wheaten terrier, Lhasa apso, shih tzu, Basenji, oraz Norweskiego Elkhound) i koty (takich jak Perski, Himalajów, Siamese i abisyński) są bardziej podatne na rozwój problemów z nerkami.

– autor artykułu