zabiegi wyszczuplajace cialo

Pchła psia Bites – Jak je traktować – Część 1

Miejsca bawił się Tippy, pies naszego sąsiada szczęśliwie w ogrodzie. To było czasie kolacji i Spot przybiegł do domu. Coś po prostu nie wydają rację Spot.

Miała na zarysowania gorączkowo i nie mógł powstrzymać się przez całą noc. To drapanie trwa przez kilka dni więcej i było jeszcze gorzej. Zaczęła odgryza jej płaty futra, odsłaniając surowe zapalenie skóry na całym ciele.

Czy to nie brzmi zbyt znajomo?

To prawda, Miejsce przyniósł do domu maleńką znajomego i to jej przyjacielem jest przyczyną wszystkich jej nieszczęścia. Chyba wszyscy już wiedzą, co jest jej imię. Tak, to „Pchły” i Spot cierpi ukąszenia pcheł psa!

Gdy ukąszenia pcheł, że wydalają szałwia, która powoduje reakcję alergiczną u niektórych psów prowadzących do erupcji skóry charakteryzującą się czerwonym miejscu otoczonym poczerwienionego halo. To towarzyszy swędzenie powoduje zwiększoną zarysowania co powoduje wypadanie włosów, skorupy i nadżerki skóry i pryszcz-jak uderzeniami. W ciężkich przypadkach, skóra staje się zagęścić i zaciemnione. Hot spoty, które mogą rozwinąć się jako czerwone rany sączące powodując ogromny ból zwierzęcia. (Zobacz kilka zdjęć pcheł gryzienia)

Często ukąszenia pcheł są najczęściej spotykane w obszarach takich jak dolnej części pleców lub ogona i ud lub obszarów brzucha.

Leczenie ukąszenia pcheł psa zależy od stopnia reakcji alergicznej.

Oto kilka prostych środków domu ukąszenia pcheł:

1. Wanna pies utrzymać go w czystości i zapobiega wtórnej infekcji. Zawsze kąpiel go zimną wodą i nie używać gorącej lub ciepłej wody. Zimna woda pomogą w łagodzeniu stanów zapalnych, jak również swędzenie podczas ciepłej lub gorącej wody mają tendencję do stymulowania swędzenie.

2. Użyj świeży sok z aloesu do zastosowania w stanie zapalnym skóry.

– autor artykułu