Kartoniarki w procesie pakowania

Kartoniarki w procesie pakowania

Projektowane przez firmę Voytech kartoniarki to element automatyki procesu produkcji. Automatyka przemysłowa wykorzystuje nowoczesne urządzenia do pakowania, celem przyśpieszenia wszystkich procesów w magazynie.

Kartoniarki mogą łączyć bardzo różne rodzaje materiałów, struktury kartonów, także, jeśli chodzi o wymiary i kształty produktów oraz metody zamykania. Sam karton jest formowany, aby uzyskać trójwymiarowe pudełko lub tacę. Produkt jest pozycjonowany wewnątrz pudełka za pomocą np. systemu „podnieś i umieść” lub robota. Pudełko jest następnie zamykane i ładowane do oddzielnie uformowanego kartonu.

Proces pakowania towarów

Procesy pakowania w kartony są często koordynowane z pakowaniem blistrów, łączeniem, kondycjonowaniem i innymi rodzajami operacji, integrując w ten sposób operacje podawania, sortowania i transportu oraz inne procesy wymagane w tej procedurze. Automatyka przemysłowa umożliwia synchronizację wszystkie tych procesów.

Produkty spożywcze luzem lub wstępnie zapakowane mogą być wkładane pionowo do kartonów. Produkty chemiczne, takie jak detergenty w proszku lub tabletki, nawozy sztuczne, pestycydy, wodorowęglany, kleje, fugi i ogólnie produkty w proszku, a także płyny lub inne produkty są pakowane w worki, butelki lub fiolki. Produkty takie jak metalowe lub plastikowe wyroby, nasiona roślin, produkty tradycyjne, są pakowane przy użyciu bardziej odpowiedniego sprzętu.